O zespole

 

Dyrygentka

 

Ewa Wodzyńska - absolwentka wydziału Edukacji Muzycznej i Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. Animatorka życia kulturalnego w Poznaniu i Kórniku, od kilkunastu lat prowadzi różnorodne zajęcia muzyczne - w tym warsztaty, koncerty, audycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, instruktor muzyczny na letnich obozach dla seniorów w USA. Współorganizuje i prowadzi festiwale muzyczne, od lat jurorka Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Kórniku Obecnie prowadzi 4 zespoły wokalne oraz warsztaty bębniarskie w szkołach oraz ośrodkach kultury w całej Wielkopolsce. Jej najnowszy projekt to senioralny Chór Kameralny Poznańskie Senioritki, w którym robi wszystko: od spraw merytorycznych - aranżowanie,dyrygowanie i akompaniament, poprzez projektowanie strojów, dobór dodatków, do spraw menadżerskich.

Chór Kameralny Poznańskie Senioritki – powstał w 2014 roku z inicjatywy dyrygentki Ewy Wodzyńskiejskupiając panie w wieku senioralnym z całego Poznania i okolic. Główną ideą jaka przyświeca chórowi to czerpanie radości ze wspólnego muzykowania i dzielenie się tą radością z innymi. W repertuarze można usłyszeć pieśni z całego świata - m.in. afrykańskie, amerykańskie, hiszpańskie, hebrajskie, rosyjskie i oczywiście polskie. Ciekawe aranżacje oraz kolorowe stroje i zabawne gadżety budzą wielkie zainteresowanie odbiorców. Zespół, dzięki ogromnemu zaangażowaniu chórzystek i dyrygentki oraz ogromnej dbałości o szczegóły wykonawcze rozwija się się zajmując coraz wyższe lokaty na festiwalach i konkursach chóralnych. Do najbardziej prestiżowych można zaliczyć:

 

  • I miejsce w Ogólnopolskim Festwialu Muzyki gospel GOSPELOWNIA (październik 2017)

  • srebrne pasmo na festiwalu Music Everywhere w Gdańsku, gdzie zespół został również wyróżniony ponad-regulaminową nagrodą specjalną - WOW! - za największy power na scenie i porwanie publiczności (październik 2017)

  • I miejsce w kategorii zespoły wokalne w III Międzynarodowych muzycznych Zmaganiach Seniorów w Szczecinie (październik 2017)

  • I miejsce festiwal Bitwa na głosy w Poznaniu (maj 2017)

  • I miejsce w VII Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Seniorów (czerwiec 2016)

  • III miejsce w IX Ogólnopolskich Juwenaliach Trzeciego Wieku w Warszawie (czerwiec 2016 )

  • występ Senioritek jako gość specjalny w Dolnośląskim Przeglądzie Artystycznie zakręconych Seniorów we Wrocławiu (luty 2016)

 

 

Chór bardzo aktywnie koncertuje również w całej Wielkopolsce: od początku istnienia (czyli w ciągu 3 lat) dał ponad 70 koncertów. Poznańskie Senioritki zrealizowały również swój autorski projekt, który był laureatem konkursu „Seniorzy w akcji”. Projekt to cykl audycji chóralnych w szkołach oraz w poznańskich domach opieki społecznej dla ludzi starszych.

 

Skład zespołu

Soprany I:
 
Maria Pawłowicz
Teresa Przymusińska
Eugenia Weron
 
Soprany II:

Anna Filas
Dorota Koperska
Aleksandra Nikodem
Hanna Wojciechowska
 
Alty I:

Ewa Kubiak
Ilona Lewandowska
Ewa Zdziebkowska
Barbara Jurek
 
Alty II:
 
Irena Kroczyńska
Danuta Lipowicz